Aktualności


Górale pokazują swoje prawdziwe oblicze

W dniu 9 listopada 2014 r. odbyła się blokada Palenicy Białczańskiej, mająca na celu uniemożliwienie wyjazdów fasiągów na drogę do Morskiego Oka. W blokadzie brały udział osoby sprzeciwiające się dalszej katorżniczej eksploatacji koni na tej trasie. Fiakrzy zachowali się zgodnie z przewidywaniami - brutalnie i siłowo przedzierali się przez manifestujących, wjeżdżając w nich wozami. Policja oczywiście zachowała bierność. Jeden z protestujących z obrażeniami głowy został odwieziony do szpitala. Górale nadal sumiennie pracują na wizerunek Podhala w Polsce, jako krainy zamieszkanej przez chciwych i zakłamanych okrutników, dążących po trupach do celu (dutków).

góralska tradycja: 

 

Trybunał Konstytucyjny zbada konstytucyjność zakazu uboju rytualnego

Dnia 3 grudnia 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP o zbadanie zgodności z Konstytucją zakazu uboju rytualnego, wyrażonego w ustawie o ochronie zwierząt.
 
 

Raport Hycel 2014

W ramach projektu monitoringu gmin, w którym uczestniczymy,
publikujemy raport o problemie bezdomnych zwierząt Hycel 2014.
 

Prognoza dla Gminy Jędrzejów

O tym, jak burmistrz Jędrzejowa dał się złapać w finansową pułapkę hycla Siemińskiego, czyli jędrzejowski model opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

 

Spotkanie w sprawie koni z Morskiego Oka

Dnia 15 października 2014 r., w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach, odbyło się spotkanie grupy roboczej "ds. sytuacji koni na drodze do Morskiego Oka".

Więcej…
 


Strona 1 z 21