Aktualności


Blokujemy transport konny w Tatrach

10 sierpnia 2014 r. na trasie do Morskiego Oka w Tatrach padł kolejny koń. Stało się tak pomimo zapewnień dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego, fiakrów i lekarzy weterynarii, że konie pracujące na tej trasie mają się jak pączki w maśle. Zrobimy wszystko, aby ta śmierć była ostatnią ofiarą złożoną przez konie na ołtarzu góralskiej chciwości i lenistwa pseudoturystów.

Na 24 sierpnia zaplanowano akcję "Spacerem do Morskiego Oka", która ma na celu zablokowanie wozów jadących do Morskiego Oka. Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się dostać po plecach batem od fiakrów.

petycja:

Więcej…
 

Niech Żyją!

W dniu 15 sierpnia rozpoczyna się sezon polowań na dzikie ptaki, m. in. kaczki krzyżówki, czernice, głowienki i łyski. Tymczasem na wielu jeziorach i stawach ptaki te wodzą jeszcze młode.

Polowanie na dzikie ptaki jest bezsensownym barbarzyństwem, którego nijak nie da się uzasadnić ulubioną mantrą myśliwych: szkodnictwem na uprawach leśnych czy zagrożeniem dla innych gatunków zwierząt. Polowanie na dzikie ptaki jest zwykłym bestialstwem dewiantów, którzy zabijając je, niczym nie ryzykują (uciekający czy ranny ptak nie zaatakuje, ani nie zrani myśliwego). Polowanie na dzikie ptaki to rekreacyjne zabijanie pod szyldem tradycji, sportu i dbałości o przyrodę. Polowanie na dzikie ptaki to bezmyślne eliminowanie pięknych i mających bogate życie rodzinne i emocjonalne stworzeń, jednych z najwspanialszych efektów ewolucji na Ziemi.

Sprzeciwiamy się temu:

 

Przełomowy wyrok NSA

Po 3 latach postępowania administracyjnego (dokumenty tutaj - zakład na ul. Kosodrzewiny w Łodzi), naszemu Stowarzyszeniu udało się ostatecznie wygrać sprawę sądową i uzyskać wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego pdf, który nakazuje organom inspekcji weterynaryjnej kontrolę wszelkich podmiotów, których działalność nosi znamiona schroniskowej, choćby nawet były to nielegalne, niezarejestrowane schroniska dla bezdomnych zwierząt. Do tej pory inspekcja weterynaryjna, wbrew ustawie, ograniczała się do nadzorowania jedynie zgłoszonych i wpisanych do rejestru schronisk. Teraz ma się to zmienić, z niewątpliwą korzyścią dla zwierząt koszarowanych przez różnej maści hycli i innych "miłośników" zwierząt. Zwierząt, których los, dzięki inercji inspekcji weterynaryjnej, pozostawał dotychczas najczęściej nieznany.

W związku z tym namawiamy do skrupulatnego informowania powiatowych lekarzy weterynarii o wszelkich miejscach, gdzie zachodzi podejrzenie, że przetrzymywanych jest naraz więcej niż kilka bezdomnych zwierząt.

 

Doświadczenia na zwierzętach

W Polsce w 2012 r. wykorzystano do doświadczeń naukowych ponad 233,5 tys. zwierząt. Połowa z nich użyta była do doświadczeń o najwyższych stopniach inwazyjności: podawanie środków zaburzających stan fizjologiczny, wywoływanie choroby popromiennej, wywoływanie nieprawidłowości anatomicznych lub fizjologicznych powodujących ból i cierpienie, wyjątkowo inwazyjne procedury chirurgiczne wywołujące bardzo poważne zmiany w organizmie, poddawanie zwierząt oparzeniom i urazom bez znieczulenia, doprowadzanie do śmierci przez zatrucie, odwodnienie, głodzenie, działanie temperatury lub ciśnienia, wywoływanie ostrych psychoz.

Więcej…
 

Zażalenie w sprawie obozu koncentracyjnego w Wojtyszkach

Nasze zażalenie na kolejne postanowienie prokuratury o umorzeniu dochodzenia w sprawie nieuzasadnionego uśmiercania i znęcania się nad zwierzętami w obozie koncentracyjnym dla zwierząt w Wojtyszkach pdf.
Zażalenie stanowi próbę podsumowania patologii gminnej opieki nad bezdomnymi zwierzętami, mechanizmów zarabiania na bezdomności zwierząt przez hycli, procederu bezkarnego zabijania zwierząt w obozie koncentracyjnym w Wojtyszkach, wieloletniego mataczenia w sprawie przez inspekcję weterynaryjną oraz ochrony, jaką sprawują nad L. Siemińskim, prokuratury, sądy, gminy i NIK.
 


Strona 1 z 20

Ostatnio dodane

Już w nowym domu

Apel o adopcje