Aktualności


Dewiacja zwana myślistwem

Myśliwi zastrzelili psa prof. Hartmanowi

 

1% podatku w 2015

 

Górale pokazują swoje prawdziwe oblicze

W dniu 9 listopada 2014 r. odbyła się blokada Palenicy Białczańskiej, mająca na celu uniemożliwienie wyjazdów fasiągów na drogę do Morskiego Oka. W blokadzie brały udział osoby sprzeciwiające się dalszej katorżniczej eksploatacji koni na tej trasie. Fiakrzy zachowali się zgodnie z przewidywaniami - brutalnie i siłowo przedzierali się przez manifestujących, wjeżdżając w nich wozami. Policja oczywiście zachowała bierność. Jeden z protestujących z obrażeniami głowy został odwieziony do szpitala. Górale nadal sumiennie pracują na wizerunek Podhala w Polsce, jako krainy zamieszkanej przez chciwych i zakłamanych okrutników, dążących po trupach do celu (dutków).

góralska tradycja: 

 

Kolejne próby psucia prawa ochrony zwierząt, czyli owczy pęd ngo

Katarzyna Śliwa-Łobacz, była działaczka Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR", aktualnie prezes Zarządu Fundacji Mondo Cane oraz asystentka posła Platformy Obywatelskiej Pawła Suskiego, po raz kolejny usiłuje doprowadzić do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Więcej…
 

Oświadczenie po wyroku TK w sprawie uboju rytualnego

Wyrażam swoje najwyższe zaniepokojenie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego zapadłym dnia 10.12.2014 r. w sprawie uboju rytualnego. Wyrok ten jest kompromitacją instytucji, jaką jest Trybunał, podważa zaufanie społeczne do jego orzeczeń oraz cofa Polskę w mroki średniowiecza w kwestii postrzegania zwierząt jako istot czujących. Sędziowie, którzy głosowali za takim a nie innym rozstrzygnięciem, najwyraźniej nie zdają sobie sprawy z rzeczywistych jego skutków, nie tylko dla zwierząt, ale także mniejszości religijnych w Polsce i narastania niepokojów społecznych. Oportunizm i ignorancja tych sędziów napawa mnie głębokim wstrętem.

Agnieszka Lechowicz, prezes SOZ

 

 


Strona 1 z 22