Aktualności


Zezwolenie dla schroniska w Wojtyszkach

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt przez 2,5 roku walczyło o wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w przedmiocie cofnięcia zezwolenia dla Longina Siemińskiego, prowadzącego schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach. NSA uwzględnił skargę kasacyjną Stowarzyszenia: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/744E4EA941

dokumenty postępowania tutaj

 

Kolejne próby psucia prawa ochrony zwierząt, czyli owczy pęd ngo

Katarzyna Śliwa-Łobacz, była działaczka Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR", aktualnie prezes Zarządu Fundacji Mondo Cane oraz asystentka posła Platformy Obywatelskiej Pawła Suskiego, po raz kolejny usiłuje doprowadzić do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Więcej…
 

Oświadczenie po wyroku TK w sprawie uboju rytualnego

Wyrażam swoje najwyższe zaniepokojenie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego zapadłym dnia 10.12.2014 r. w sprawie uboju rytualnego. Wyrok ten jest kompromitacją instytucji, jaką jest Trybunał, podważa zaufanie społeczne do jego orzeczeń oraz cofa Polskę w mroki średniowiecza w kwestii postrzegania zwierząt jako istot czujących. Sędziowie, którzy głosowali za takim a nie innym rozstrzygnięciem, najwyraźniej nie zdają sobie sprawy z rzeczywistych jego skutków, nie tylko dla zwierząt, ale także mniejszości religijnych w Polsce i narastania niepokojów społecznych. Oportunizm i ignorancja tych sędziów napawa mnie głębokim wstrętem.

Agnieszka Lechowicz, prezes SOZ

 

 

Dewiacja zwana myślistwem

Myśliwi zastrzelili psa prof. Hartmanowi

 

1% podatku w 2015

 


Strona 1 z 22

Już w nowym domu

Apel o adopcje