Aktualności


Konkurs dla tatrzańskich fiakrów

Uwaga! uwaga! Dnia 27 września, o godz. 10.00, serdecznie zapraszamy wszystkich w Tatry, do Palenicy Białczańskiej, na konkurs dla fiakrów organizowany przez organizacje społeczne, pod nazwą "Zdrowy jak Koń". Odbycie się imprezy uzależnione jest od zgody dyr. TPN Szymona Ziobrowskiego oraz starosty tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie z tym problemów, gdyż Panom tym bliska jest przecież idea przewozów turystów do Morskiego Oka oraz dbałość o góralską kulturę.

regulamin konkursu pdf

 

Blokujemy transport konny w Tatrach

10 sierpnia 2014 r. na trasie do Morskiego Oka w Tatrach padł kolejny koń. Stało się tak pomimo zapewnień dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego, fiakrów i lekarzy weterynarii, że konie pracujące na tej trasie mają się jak pączki w maśle. Zrobimy wszystko, aby ta śmierć była ostatnią ofiarą złożoną przez konie na ołtarzu góralskiej chciwości i lenistwa pseudoturystów.

Na 24 sierpnia zaplanowano akcję "Spacerem do Morskiego Oka", która ma na celu zablokowanie wozów jadących do Morskiego Oka. Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się dostać po plecach batem od fiakrów.

petycja:

Więcej…
 

Niech Żyją!

W dniu 15 sierpnia rozpoczyna się sezon polowań na dzikie ptaki, m. in. kaczki krzyżówki, czernice, głowienki i łyski. Tymczasem na wielu jeziorach i stawach ptaki te wodzą jeszcze młode.

Polowanie na dzikie ptaki jest bezsensownym barbarzyństwem, którego nijak nie da się uzasadnić ulubioną mantrą myśliwych: szkodnictwem na uprawach leśnych czy zagrożeniem dla innych gatunków zwierząt. Polowanie na dzikie ptaki jest zwykłym bestialstwem dewiantów, którzy zabijając je, niczym nie ryzykują (uciekający czy ranny ptak nie zaatakuje, ani nie zrani myśliwego). Polowanie na dzikie ptaki to rekreacyjne zabijanie pod szyldem tradycji, sportu i dbałości o przyrodę. Polowanie na dzikie ptaki to bezmyślne eliminowanie pięknych i mających bogate życie rodzinne i emocjonalne stworzeń, jednych z najwspanialszych efektów ewolucji na Ziemi.

Sprzeciwiamy się temu:

 

Jest już baza podmiotów!

W ramach projektu Bezdomne zwierzęta - monitoring zadań gmin, oddaliśmy do użytku długo oczekiwaną bazę podmiotów obracających bezdomnymi zwierzętami i ich transakcji z gminami. Przeszukiwalna baza danych (na razie wersja testowa) obejmuje 2013 rok i zawiera dane z tych gmin, które raczyły odpowiedzieć na nasz wniosek (ok. 2.100 gmin, tj. 85% wszystkich) oraz ok. 680 podmiotów. W bazie umieszczono również skany dokumentów źródłowych (łącznie ok. 4.500 dokumentów w formacie .pdf). Baza sukcesywnie uzupełniania będzie o informacje z lat poprzednich (do 2005 roku) i przyszłych.

Jesteś ciekaw, co Twoja gmina robi z bezdomnymi zwierzętami? Jaki jest ich los? Ile wydano na to publicznych pieniędzy? Zapraszamy do lektury i wykorzystania zgromadzonych przez nas danych.

 

Doświadczenia na zwierzętach

W Polsce w 2012 r. wykorzystano do doświadczeń naukowych ponad 233,5 tys. zwierząt. Połowa z nich użyta była do doświadczeń o najwyższych stopniach inwazyjności: podawanie środków zaburzających stan fizjologiczny, wywoływanie choroby popromiennej, wywoływanie nieprawidłowości anatomicznych lub fizjologicznych powodujących ból i cierpienie, wyjątkowo inwazyjne procedury chirurgiczne wywołujące bardzo poważne zmiany w organizmie, poddawanie zwierząt oparzeniom i urazom bez znieczulenia, doprowadzanie do śmierci przez zatrucie, odwodnienie, głodzenie, działanie temperatury lub ciśnienia, wywoływanie ostrych psychoz.

Więcej…
 


Strona 1 z 20