Aktualności


Zezwolenia na prowadzenie schronisk

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt realizuje swoje statutowe cele m. in. poprzez sprawowanie nadzoru i kontroli nad przestrzeganiem przepisów i praw w dziedzinie ochrony zwierząt i środowiska.

Przejawem tej kontroli jest monitoring jakości zezwoleń na prowadzenie schronisk dla zwierząt, udzielanych przedsiębiorcom przez gminy.

Więcej…
 

Skazanie byłej kierowniczki schroniska w Kielcach

Dnia 1 października 2014 r., po 2,5 roku procesu, Sąd Rejonowy w Kielcach uznał byłą kierowniczkę schroniska w Kielcach, Grażynę Khier, za winną znęcania się nad zwierzętami w schronisku pdf.

Więcej…
 

Sprawozdania za 2014 r.

Sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności Stowarzyszenia za 2014 r. już opublikowane klik.

Co roku robimy coraz więcej, a 1% od 3 lat systematycznie w dół... Wypada chyba zająć się wyłącznie promocją - opłacić jakiegoś celebrytę do kalendarza, zamieszczać w poczytnych gazetach kolorowe i na pół szpalty apele o pieniądze na wykup z rzeźni konia czy osiołka, no i od czasu do czasu obowiązkowo przeprowadzić jakąś dramatyczną interwencję w obecności kamer polsatu czy tvn... Wtedy 1% podatku popłynie szerokim strumieniem... Bo niestety wychodzi na to, że króliczka należy gonić, a nie złapać, chodzi o to, żeby coś w błysku fleszy "załatwiać", a nie "załatwić"... Tak "działa" niemało polskich organizacji prozwierzęcych i mają się dobrze.

 

Woda dla zwierząt

Lato, takie jak tegoroczne, to bezlitosna pora roku dla zwierząt. Dlatego zadbajmy o zapewnienie dostępu do wody i cienia naszym zwierzętom domowym, pamiętając również o owadach i zwierzętach dzikich. Zgodnie z art. 9 ustawy o ochronie zwierząt, każdy utrzymujący zwierzę domowe ma obowiązek zapewnić mu stały dostęp do wody. Przestępstwem jest wystawianie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu oraz utrzymywanie zwierzęcia bez wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku.

zwierzęta domowe

poidełka dla ptaków i owadów

wodopój dla ptaków i małych ssaków leśnych

 

I znowu wakacje...

Polscy katolicy ruszyli na wymarzone wakacje, porzucając przy okazji swoje zwierzęta. Jak zwykle w lipcu, notujemy masowy wzrost zgłoszeń o błąkających się psach. Zdarzają się także przypadki drastyczne, jak Strupek - żywy trup. Błąkał się po podjędrzejowskiej wsi, waży 6 kg - a powinien 2 razy tyle, pod skórą same kości (początkowo nie sposób było ustalić płci, taki jest wysuszony), odwodniony, zagłodzony, ogólnie wyniszczony, masa pcheł, prawdopodobnie pasożyty wewnętrzne, fatalny stan skóry - łyse placki, ropne wysięki, ranki, świąd (podejrzenie: zapalenie odpchelne, grzybica, nużeniec, toczeń). Jakby tego było mało, został potrącony przez samochód, w wyniku czego powłóczy tylną, lewą łapą. Pomimo stacjonarnego, intensywnego leczenia weterynaryjnego, wyczerpują go biegunka i wymioty. Strupek jest młody, ma najwyżej 1,5 roku, jest łagodny, grzeczny i zrezygnowany.

 


Strona 1 z 26

Ostatnio dodane

Już w nowym domu