Aktualności


Manifestacja przeciwko myśliwym

Trybunał Konstytucyjny uznał, że aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące polowań naruszają prawo własności. W związku z tym wyrokiem konieczna stała się nowelizacja prawa łowieckiego, nad czym trwają prace w Sejmie. 7-osobowa podkomisja obradująca w składzie 6 posłów-myśliwych plus przewodniczący PZPZ Paweł Suski, odrzuciła postulaty mające na celu ucywilizowanie prawa łowieckiego, w tym wszystkie postulaty 28 organizacji ekologicznych skupionych w koalicji Niech Żyją! i tych, zajmujących się prawami dziecka. Myśliwi stanowią prawo sami dla siebie i nie widzą w tym nic złego (są przecież ekspertami od zabijania).

Więcej…
 

Testujemy kandydatów na prezydenta

W dniu 03.04.2015 r. nasze Stowarzyszenie zadało następujące pytania wszystkim kandydatom na prezydenta, z prośbą o udzielenie krótkich odpowiedzi (tak/nie):
- czy należy Pan/Pani do Polskiego Związku Łowieckiego?
- jeśli tak, to czy jest Pan/Pani aktywnym, polującym myśliwym?
- czy popiera Pan/Pani wykonywanie w Polsce uboju rytualnego?
- czy należy zdelegalizować utrzymywanie psów na łańcuchach?

Odpowiedziało jedynie 2 kandydatów (nie-nie-nie-tak): Paweł Tanajno z Demokracji Bezpośredniej i Marian Kowalski z Ruchu Narodowego.

 

Zezwolenie dla schroniska w Wojtyszkach

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt przez 2,5 roku walczyło o wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w przedmiocie cofnięcia zezwolenia dla Longina Siemińskiego, prowadzącego schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach. NSA uwzględnił skargę kasacyjną Stowarzyszenia: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/744E4EA941

dokumenty postępowania tutaj

 

Patologiczna Inspekcja Weterynaryjna

O tym, że Inspekcja Weterynaryjna, dla przypomnienia: służba mająca obowiązek nadzorować przestrzeganie przepisów ochrony zwierząt, jest głównie odpowiedzialna za, delikatnie mówiąc, niezadowalający poziom tej ochrony, wie każdy rozsądny obywatel, który chociaż raz odwiedził np. schronisko dla bezdomnych psów, rzeźnię, albo zakład przemysłowej hodowli norek lub świń. Rozpoczynamy prezentowanie dokumentów postępowań, obrazujących patologię w wydaniu Inspekcji Weterynaryjnej.

http://www.obrona-zwierzat.pl/iw.html

 

Ołowiane głowy

Lobby myśliwskie w polskiej polityce jest niezwykle silne. Członkami Polskiego Związku Łowieckiego jest 0,25 proc. Polaków i aż 20 proc. parlamentarzystów. Lobbują właśnie w Sejmie, bo trwa tam nowelizacja prawa łowieckiego. Przepadły zapisy dotyczące m. in. zakazu udziału dzieci w polowaniach, używania bardzo toksycznej, ołowianej amunicji czy zakazu nocnych polowań na ptaki, podczas których nie sposób odróżnić gatunków łownych od chronionych.
 

 


Strona 1 z 23