Aktualności


Spotkanie w sprawie koni z Morskiego Oka

Dnia 15 października 2014 r., w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach, odbyło się spotkanie grupy roboczej "ds. sytuacji koni na drodze do Morskiego Oka".

Więcej…
 

Piszą o nas w Holandii

O działalności naszego Stowarzyszenia można przeczytać w wydawnictwie zaprzyjaźnionej holenderskiej organizacji Wereld Asielen, której członkowie odwiedzili nas już dwukrotnie w 2012 i 2014 r. klik (str. 1 i 5).

 

Jest już monitor publicznego zadania gmin zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom

W ramach projektu Bezdomne zwierzęta - monitoring zadań gmin, oddaliśmy do użytku długo oczekiwaną bazę podmiotów obracających bezdomnymi zwierzętami i ich transakcji z gminami. Przeszukiwalna baza danych obejmuje 2013 rok i zawiera dane z tych gmin, które raczyły odpowiedzieć na nasz wniosek (ok. 2.100 gmin, tj. 85% wszystkich) oraz ok. 680 podmiotów. W bazie umieszczono również skany dokumentów źródłowych (łącznie ok. 4.500 dokumentów w formacie .pdf). Baza sukcesywnie uzupełniania będzie o informacje z lat poprzednich (do 2005 roku) i przyszłych.

Jesteś ciekaw, co Twoja gmina robi z bezdomnymi zwierzętami? Jaki jest ich los? Ile wydano na to publicznych pieniędzy? Zapraszamy do lektury i wykorzystania zgromadzonych przez nas danych.

 

Raport Hycel 2014

W ramach projektu monitoringu gmin, w którym uczestniczymy,
publikujemy raport o problemie bezdomnych zwierząt Hycel 2014.
 

Konkurs dla tatrzańskich fiakrów

Uwaga! uwaga! Dnia 27 września, o godz. 10.00, serdecznie zapraszamy wszystkich w Tatry, do Palenicy Białczańskiej, na konkurs dla fiakrów organizowany przez organizacje społeczne, pod nazwą "Zdrowy jak Koń". Odbycie się imprezy uzależnione jest od zgody dyr. TPN Szymona Ziobrowskiego oraz starosty tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie z tym problemów, gdyż Panom tym bliska jest przecież idea przewozów turystów do Morskiego Oka oraz dbałość o góralską kulturę.

regulamin konkursu pdf

 


Strona 1 z 21

Ostatnio dodane

Już w nowym domu

Apel o adopcje