Aktualności


Rusza proces zarządu PUK Kielce

"Tylko" 5 lat zajęły nam wysiłki w celu postawienia przed sądem rzeczywistych winnych masowej eksterminacji bezdomnych zwierząt w miejskim schronisku w Dyminach - dokumenty postępowań tutaj. Kielecka prokuratura i sądy zrobiły wszystko, aby uchronić przed odpowiedzialnością karną i "nieuprawnioną stygmatyzacją procesu" urzędników samorządowych, zarząd PUK oraz lekarzy weterynarii. M. in. w tym celu rzucono na pożarcie byłą kierowniczkę schroniska Grażynę Khier (skazana prawomocnie za znęcanie się nad zwierzętami wyrokiem z dnia 1 października 2014 r.) Jej mocodawcy mieli pozostać bezkarni.

Więcej…
 

Na nich nie głosujemy

Oto cynizm w czystej postaci - posłowie będący członkami Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, którzy byli za ubojem rytualnym. Na tych hipokrytów nie głosujemy:

Dzięcioł Janusz (PO)
Kaźmierczak Jan (PO)
Mucha Joanna (PO)
Nowak Tomasz Piotr (PO)
Okrągły Janina (PO)
Trybuś-Cieślar Aleksandra (PO)
Szeliga Piotr (SP)
Ajchler Romuald (SLD)
Więcej…
 

Sterylizujemy w Chęcinach

Od 2008 r. Stowarzyszenie Obrona Zwierząt realizuje projekt pomocy finansowej wszystkim niezamożnym mieszkańcom powiatu jędrzejowskiego w pokryciu części kosztów sterylizacji oraz kastracji ich psów i kotów. W tym roku naszą akcją objęliśmy również gminę Chęciny.

 

Wyroki skazujące dla słupów

W Polsce przestępstwa na zwierzętach wpisane są w mechanizm działania władzy wszelkich szczebli. Z przyczyn oczywistych (ustawowy obowiązek zapewniania opieki bezdomnym zwierzętom), najwięcej do czynienia ze zwierzętami mają urzędnicy gminni, i oni też dopuszczają się najliczniej przestępstw na zwierzętach. Pociągnięcie ich za to do odpowiedzialności karnej jest jednak niemożliwe, gdyż polski "wymiar sprawiedliwości" konsekwentnie i skutecznie chroni urzędników przed wszelkimi próbami postawienia ich przed sądem. Sprawy o strukturalne i zorganizowane mordowanie i znęcanie się nad bezdomnymi zwierzętami przez urzędników gminnych mają zwykle ten sam przebieg: służalczy prokurator i dyspozycyjny sędzia umarzają postępowanie, a w najlepszym przypadku oskarżony, osądzony i skazany zostaje słup - kozioł ofiarny.

Więcej…
 

Raport nt akcji skarżenia bezczynności gmin

W grudniu 2014 r. nasze Stowarzyszenie rozpoczęło akcję skarżenia bezczynności gmin w udostępnianiu inf. publ. nt wykonywania zadania publicznego zapewniania opieki bezdomnym zwierzętom. W sumie złożono 78 skarg do 13 wojewódzkich sądów administracyjnych. Prezentujemy podsumowanie tej akcji: przejdź.

 


Strona 1 z 27