Aktualności


Farba znaczy krew, czyli myślistwo od kuchni

"Takich ludzi, zabijających dla przyjemności, mamy w kraju 120 tys. z czego 3 tys. to - o zgrozo - kobiety. Jakieś pół miliona osób podziela ich hobby. To są rodziny, uwiedzione łowiecką argumentacją, pozwalającą myśliwym robić to co robią. Pół miliona Polaków jest zdecydowanie przekonanych, że to jest absolutnie ok - można zabijać, zabijać i jeszcze raz zabijać. Czy to może nie mieć wpływu na życie społeczne?"

 

 

Sterylizacje w 2015 r.

Zabiegi dokonane na naszych podopiecznych: 17 suk, 12 kotek, 10 psów, 5 kocurów.

Akcja skierowana do mieszkańców powiatu jędrzejowskiego i gm. Chęciny zakończyła się wynikiem: 46 suk, 84 kotki, 3 psy, 19 kocurów.

W 2016 r. sterylizujemy nadal!

 

Ruszył proces zarządu PUK Kielce

"Tylko" 5 lat zajęły nam wysiłki w celu postawienia przed sądem rzeczywistych winnych masowej eksterminacji bezdomnych zwierząt w miejskim schronisku w Dyminach - dokumenty postępowań tutaj. Kielecka prokuratura i sądy zrobiły wszystko, aby uchronić przed odpowiedzialnością karną i "nieuprawnioną stygmatyzacją procesu" urzędników samorządowych, zarząd PUK oraz lekarzy weterynarii. M. in. w tym celu rzucono na pożarcie byłą kierowniczkę schroniska Grażynę Khier (skazana prawomocnie za znęcanie się nad zwierzętami wyrokiem z dnia 1 października 2014 r.) Jej mocodawcy mieli pozostać bezkarni.

nasza obietnica sprzed 5 lat   0:40 min. nagrania

Więcej…
 

Koniec z polowaniami na prywatnej ziemi

Dzięki zachłanności i bucie lobby myśliwskiego od dnia 22 stycznia 2016 r. myśliwi nie mogą polować na prywatnej ziemi, o ile jej właściciel się na to nie zgadza. To wynik niewykonania przez polski parlament wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego nowelizacji prawa łowieckiego w zakresie uwzględnienia głosu właścicieli przy wyznaczaniu na ich ziemi obwodu łowieckiego.

 

1% podatku

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego uprawnioną do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015 - sprawdź tutaj (poz. 6125). Wystarczy tylko wpisać w odpowiednim polu rocznego zeznania podatkowego nasz numeru KRS - 0000292939, a resztą zajmie się Państwa Urząd Skarbowy.

Sprawozdania merytoryczne i finansowe z naszej działalności od początku istnienia tutaj.

 

 


Strona 1 z 28