Apel o adopcje

 

Aby nie tracić naszego cennego czasu na niepoważne oferty adopcji, informujemy, iż nie wydajemy psów na łańcuch, ani do kojca.

 

 

 

LOLA

Jaga to młodziutka suczka która ma za sobą już kawał zupełnie nie ciekawej historii. Wraz z siostrą, córką, a może po prostu koleżanką jesienią zeszłego roku znalazła się pod budką stróża na remontowanej drodze S7, dłuższy czas prowadziły życie bezdomnych psiaków przez jednych przeganianych, a przez drugich dokarmianych. I tak z dnia na dzień..
Jaga to ok 2 letnia suczka o bardzo szlachetnym czarno-podpalanym umaszczeniu, na zgrabnych wysokich łapkach, z uroczymi na pół stojącymi uszami. Jest niewielka waży ok. 12 kg i kłębem sięga w pół łydki. Jaga to cudowna, pełna miłości, wrażliwa i delikatna suczka. Uwielbia się przytulać, miziać i głaskać. Z całą stanowczością można powiedzieć że to pies bardzo wymagający... MIŁOŚCI. Jaga kradnie serce każdego kto stanie jej na drodze, ale nie od razu. Suczka jest bardzo delikatna, żeby zdobyć jej zaufanie trzeba poświęcić jej troszkę więcej czasu. Trzeba się przyłożyć żeby zbudować relację, a ona na pewno odwdzięczy się za to najpiękniejszą psią miłością. Jaga jak każda kobieta bywa histeryczna, nie zawsze wszystko jej się podoba, a jak się nie podoba to potrafi to zasygnalizować, jednak nie ma w tym wszystkim ani grama agresji, taka po prostu babska histeria. Jaga szuka domu pełnego miłości, niekoniecznie w wielkim mieście i z małymi dziećmi, raczej gdzieś gdzie jest dużo spokoju i cierpliwości.

Jaga przebywa w domu tymczasowym w Jędrzejowie ( woj. świętokrzyskie )

.
Odpchlenie: tak
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: wkrótce
Sterylizacja: tak
Czip: tak

JAGA

Jesienią pod jedną z budek stróża remontowanej drogi S7 pojawiły się dwie suczki : Jaga i Jura. Widocznie spotkały się w czasie tułaczki po świecie i stwierdziły, że razem będzie im raźniej w tym nieszczęściu, które zgotowali im ludzie.
 
Jaga to czarna podpalana, młoda 1,5 roczna suczka, waży ok 11 kg. Taka mała kluseczka. Jest typem spokojnego psiaka, który jest bardzo oddany człowiekowi, ale przy tym nie jest w ogóle nachalna. Bardzo lubi się przytulać i wpatrywać ślepkami w opiekuna, nie wierząc, że najgorsze czasy, bezdomność, kopniaki, wyzwiska i rodzenie kolejnych pokoleń bezdomnych szczeniąt już za nią. Nie boi się innych psów, ale początkowo zachowuje dystans. W kontaktach z małym dziećmi bardzo pozytywna. Jest to spokojna, zrównoważona „hrabianka”. Zdumiewające jest jak nienaganne maniery ma ta sunia z ulicy– to prawdziwa dama salonowa, bez problemu odnalazła się w domu, nie niszczy – psi ideał.
 
Sunia przebywa w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie).
.
Odpchlenie: tak
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Sterylizacja: tak
Czip: tak

KOLENDRA i KMINEK

Kolendra i Kminek to około 9 miesięczne kociaki. Ich dzieciństwo nie było niestety usłane różami, koty od urodzenia mieszkały w oborze, gdzieś z człowiekiem w tle. Kolendra i Kminek to koty idealne, kompletnie niekłopotliwe i nienachalne. Z uwagi na braki w socjalizacji na pewno nigdy nie będą nakolankowymi miziakami. Są zatem idealnym rozwiązaniem dla osoby, która chciałaby mieć kota, ale niekoniecznie ma dla niego czas. Rodzeństwo doskonale potrafi się sobą zająć, w domu są praktycznie niewidoczne. Wystarczy dać im jeść, pić i wymienić żwirek.

Kotki przebywają w domu tymczasowym w Jędrzejowie.

Odpchlenie: tak
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Sterylizacja: tak

BABKA BERTA

Berta, dla nas Babka Berta jest suczką z dużym bagażem... ma prawdopodobnie więcej niż dziesięć lat, ale czy to oznacza że nie zasługuje już na swojego człowieka ... ? Berta słaniała się na nogach, szła środkiem ulicy jakby nic jej nie dotyczyło, jakby celowo kusiła los, aby zakończyć swój beznadziejny żywot. SOZ zgarnął ją bez mała ze środka ruchliwej szosy w centrum miasta. FB to wielka siła, cudem znalazł się dla Babki DT, jednak mimo najszerszych chęci, ze względu na bezpieczeństwo rezydentów w tym psów, kotów, kur i kóz musiała wrócić do tymczasowego boksu jaki grzecznościowo użytkuje Stowarzyszenie. Boks jest mscem tymczasowym, pies może tam zostać tylko kilka dni :(

A to relacja tymczasowej opiekunki:
"To kochana sunia, ale nie toleruje żadnych innych zwierząt wokół siebie, jest psem dla ludzi, szybko odzyskała dobą formę, chodzi na kilometrowe spacery po lesie bez żadnych problemów, bardzo czujna... ma swoje lata, nie wiadomo jakie doświadczenia w życiu za sobą, ale ludziom, którzy się nią zajmują ufa bezgranicznie i nie da skrzywdzić...życie na zewnątrz lubi bardziej niż w domu, a jak w domu to w oknie obserwuje świat na zewnątrz...na spacer nie trzeba ją namawiać...gdyby nie moje stado zwierząt została by u nas na zawsze...."

Babka Berta w DT bez krępacji wskoczyła do łóżka 7 letniego chłopca, naprawdę kocha ludzi, ale swoich ludzi, to strażniczka która nie dopuści do tego żeby ktoś ich skrzywdził. Lubi spacery i ruch. Szukamy dla niej azylu, wyjątkowych ludzi dla wyjątkowego psa... Szukamy domu pełnego spokoju, domu bez innych zwierząt. Berta z uwagi na wiek i swoje gabaryty ma ma problemy ze stawami, nie sprawia jej to problemów w chodzeniu, ale kilkukrotne schodzenie po schodach w bloku jest wykluczone. To naprawdę wyjątkowa suka, to 40 kg miłości do człowieka. Potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna który pozwoli jej odpocząć i da dużo miłości i nie będzie liczył ile jeszcze to potrwa.

Babka Berta przebywa w domu tymczasowym w Jędrzejowie (świętokrzyskie).
.
Odpchlenie: tak
Odrobaczenia: tak
Szczepienie: wkrótce
Sterylizacja: wkrótce
Czip: tak

Ostatnio dodane

21 maj 2017
21 maj 2017
21 maj 2017

Apel o adopcje

23 październik 2016
28 sierpień 2016
15 czerwiec 2016

Już w nowym domu

06 wrzesień 2016
13 grudzień 2016
06 grudzień 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

statystyka