Bardzo szybko okazało się, że niezawodni urzędnicy nadal robią co mogą, aby utrudniać w temacie budowy schroniska dla zwierząt.
 
12 stycznia SKO w Kielcach już po raz trzeci uchyliło decyzję Wójta pdf (tym razem ustalającą warunki zabudowy dla schroniska). Powodem uchylenia nie były jednak argumenty podjęte w odwołaniach "życzliwych" nam i naszej inicjatywie sąsiadów, ani nawet w odwołaniu naszego Stowarzyszenia. Tym razem dopatrzono się innych uchybień natury formalnej w decyzji, która wg SKO w dalszym ciągu narusza przepisy prawa. Okazuje się więc, że w polskich realiach oczekiwanie, iż urzędnik samorządowy jest w stanie, choćby nawet w trzech próbach, wydać prawidłową i zgodną z prawem decyzję, jest co najmniej infantylne i naiwne.
 
... i kolejna (już czwarta) decyzja Wójta, ustalająca warunki zabudowy pod schronisko pdf. Pozostaje czekać na odwołania niezawodnych sąsiadów.
 

Dziękujemy Zakładom Mechanicznym BIFAMET za nieodpłatne przekazanie płytek chodnikowych z demontażu oraz Szkółce Drzew i Krzewów Ozdobnych BÓR w Boleścicach za 197 sztuk sadzonek graba pospolitego.
 
czyn społeczny 26 maja 2012 r.
 
      
kończymy układać płyty od strony zachodniej i sadzić żywopłot grabowy
 

pogłębiamy starą studnię

 


Znowu mamy bociana! Na razie nie założył gniazda, ale zajął platformę i przegania innych jej amatorów.
 
 
Po nieuniknionych odwołaniach sąsiadów, 10 lipca SKO w Kielcach już po raz czwarty (sic!) procedowało w sprawie warunków zabudowy dla naszego schroniska. O dziwo, tym razem decyzja Wójta (przypominamy: pomyślna dla Stowarzyszenia) została przez Kolegium utrzymana w mocy pdf. Tym samym warunki zabudowy dla schroniska stały się prawomocne.
 
Cel następny: zdobyć pozwolenie na budowę!

22 września nasze Stowarzyszenie i budowę w Przyłęku odwiedzili przyjaciele z Holandii - członkowie i wolontariusze fundacji prozwierzęcej "Wereld Asielen" Astrid Westerman i Wil Blik oraz Mirka i Marzena :)
 

Jesienią skończyliśmy stawiać mur od frontu, a tym samym ogrodziliśmy działkę ze wszystkich stron.
 

Ostatnio dodane

25 czerwiec 2017
25 czerwiec 2017
03 czerwiec 2017

Apel o adopcje

28 sierpień 2016
15 czerwiec 2016
15 sierpień 2015

Już w nowym domu

06 wrzesień 2016
13 grudzień 2016
06 grudzień 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

statystyka