Od zeszłego roku trwają intensywne prace architektoniczne-konstruktorskie dot. sporządzenia dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Zadanie jest trudne i skomplikowane, bo pionierskie - nie istnieją gotowe projekty, na których możemy się oprzeć, a więc wszystko, każdy detal i każde rozwiązanie, musimy opracowywać od podstaw. Szacowany koszt przygotowania niezbędnej dokumentacji wyniesie ok. 30.000 zł:
  • projekt architektoniczny - ok. 15.000 zł
  • projekt konstrukcji - 3.450 zł
  • projekt instalacji wod-kan, co - 7.000 zł
  • projekt instalacji elektrycznej - 2.700 zł

Nie dysponujemy na raz taką kwotą, dlatego musimy oszczędzać na każdy kolejny projekt, co w nieunikniony sposób prowadzi do przedłużania prac w czasie.


Po długich poszukiwaniach odpowiednich sadzonek, dnia 23.04.2013 r. założyliśmy sad starych odmian drzew owocowych (9 sztuk). Drzewa takie, w przeciwieństwie do aktualnie popularnych współczesnych odmian, rosną wolniej, tworzą szerokie, rozłożyste korony i później wchodzą w okres owocowania. Z tych przyczyn (które dla nas są cennymi zaletami) drzewa takie znikają z polskiego krajobrazu. Realizując nasze cele statutowe w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego, chcemy je zachować dla bioróżnorodności rodzimej flory.
 
jabłoń: Ananas Berżeniecki
grusza: Bonkreta Williamsa, Faworytka (Klapsa)
wiśnia: Łutówka, Szklanka
czereśnia: Buttnera Czerwona, Hedelfińska
śliwa: Królowa Wiktoria, Węgierka Zwykła
 

A tymczasem... bocian urzęduje u nas tym razem już od wiosny. Znosi patyki, odgania konkurentów, klekocze i udaje, że wysiaduje jaja. Czyli próba generalna przed przyszłorocznym zakładaniem rodziny.
 
  
...rośnie żywopłot
 

skończyliśmy renowację starej studni
 

zamontowaliśmy ramy bramy i furtek oraz kupiliśmy sztachety do ich wypełnienia
 

Ostatnio dodane

25 czerwiec 2017
25 czerwiec 2017
03 czerwiec 2017

Apel o adopcje

28 sierpień 2016
15 czerwiec 2016
15 sierpień 2015

Już w nowym domu

06 wrzesień 2016
13 grudzień 2016
06 grudzień 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

statystyka