wiosna w Przyłęku
 
   

 
16 maja odbył się pierwszy w tym roku czyn społeczny. Uczestnicy wyjątkowo dopisali. Uporządkowaliśmy po zimie działkę, skosiliśmy trawę i plewiliśmy chwasty, kontynuowano układanie płyt pod ogrodzeniem. Przydała się kupiona wcześniej kora sosnowa do podsypania żywopłotu. Akurat w trakcie czynu (!) doszło do pierwszego wyrojenia się pszczół w naszej pasiece. Rójkę udało się złapać i osadzić w rojnicy.
 


 
Nasz bocian Robert w końcu znalazł swoją Robertinę! Hura! Ptaki przemianowane zostały na Stanisława i Zofię Przyłękowskich. Jako, że to młoda, pierwszoroczna para, dopiero uczą się zakładać rodzinę, dzielnie budują gniazdo i udają, że wysiadują jaja :)
 

 
troszczymy się o nasze pszczoły, specjalnie dla nich zasadziliśmy maliny, melisę i kocimiętkę, a na części działki zasialiśmy facelię - pszczoły urzędują na nich od rana do wieczora
 
 
w pasiece zainstalowaliśmy poidełko dla pszczół
 

 
lipa i żywopłot
 

Mamy pierwsze bocianiątko! :D Wykluło się przed 23 czerwca, prawdopodobnie ok. 14 czerwca. A więc nasza młoda, pierwszoroczna para nie udawała, że trenuje na kamieniach i jednak wyprowadzi w tym roku lęg. Rodzice mają ścisły podział obowiązków - Stanisław brodzi po łąkach i znosi jedzenie, a Zofia pilnuje młodego i chroni go od upałów. W nocy bocianiątko pozostaje pod opieką matki, a ojciec nocuje na drugiej platformie. Nasze boćki - Stanisław, Zofia i Trzepełek Przyłękowscy.
 
 
Trzepełek, nieustannie karmiony, rośnie jak na drożdżach
 
  
budowa i poprawianie gniazda trwają cały czas
 
 
Trzepełek intensywnie gimnastykuje się - zaraz zacznie latać!
 
 

 
przewieźliśmy na działkę budy dla psów
 

Ostatnio dodane

25 czerwiec 2017
25 czerwiec 2017
03 czerwiec 2017

Apel o adopcje

28 sierpień 2016
15 czerwiec 2016
15 sierpień 2015

Już w nowym domu

06 wrzesień 2016
13 grudzień 2016
06 grudzień 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

statystyka