Nasze Stowarzyszenie działa na zasadach wolontariatu. Za swoją pracę nie pobieramy wynagrodzenia i opieramy się na własnej pomysłowości w zdobywaniu środków na kontynuowanie naszej działalności. Bazujemy w tym głównie na ofiarności publicznej.
 
 
Jesteśmy małą organizacją (działające 3 osoby), która na rynku medialnym nie ma szans z gigantami branży. Posiadane środki wydajemy w całości na realną pomoc zwierzętom, nie wykupujemy reklam 1% w radiu, telewizji, ani prasie (oprócz lokalnej, niskonakładowej Gazety Jędrzejowskiej). Wykupienie reklam w poczytnych, opiniotwórczych gazetach to kwota rzędu 10-15 tys. zł. Wiele potężnych, znanych i medialnych organizacji na to stać. Nas nie. Poza tym, sama myśl, że tak wielkie pieniądze można wydać tylko na reklamę jest idiotyczna i absurdalna. Co więcej, postawa gazet zarabiających na misji społecznej ngo jest dla nas nieetyczna i wstrętna – nie tylko dlatego, że pogłębia podziały i dyskryminuje mniejszych, ale dlatego, że wykorzystuje organizacje pozarządowe do swoich zysków. Skutek jest taki, że znane i promowane są jedynie duże i bogate organizacje. Które szeroko i w różnych mediach się promują dlatego, że są bogate i je na to stać, a bogate są dlatego, że się promują. I tutaj koło się zamyka. Małych, prowincjonalnych organizacji nikt nie zauważa, bo nie istnieją w reklamie.
 
Dlatego apelujemy: wspierajcie Państwo małe organizacje. Gwarantują one większą uczciwość, rzetelność działania oraz transparentność w wydawaniu pieniędzy, co niekoniecznie charakteryzuje potentatów ngo. Małe organizacje nie będą wydawać pieniędzy na ogólnopolską reklamę 1%, ani drukować kalendarzy z opłaconymi celebrytami. Małe organizacje działają po to, aby realizować ideały nielicznych w dzisiejszej Polsce społeczników, których skupiają i wykonywać konkretne, przyziemne zadania, a nie po to, by odpłatnie istnieć w mediach, fotografować się ze znanymi aktorami, gromadzić pieniądze na kontach i niejednokrotnie jedynie pozorować działania.
 
Apelujemy: wspierajcie Państwo lokalne organizacje, działające blisko Was, blisko Waszego miejsca zamieszkania. Skupiające ideowców, pasjonatów, osoby nastawione na pracę społeczną, a nie na zysk. Pomoc takim organizacjom to inwestycja w Wasze najbliższe otoczenie, gminę, powiat, w który mieszkacie. Małe organizacje pracują na rzecz lokalnych społeczności, częstokroć wyręczając w swoich działaniach samorząd i państwo, a nie są przez nie wspierane.
 
Apelujemy: wspierajcie Państwo organizacje, które znacie z pożytecznych, realnych, a nie jedynie nadmuchanych w internecie działań. Których działalność łatwo możecie Państwo zweryfikować, dodzwonić się, odwiedzić, obejrzeć, sprawdzić. Unikajcie wirtualnych organizacji, które legitymują się co najwyżej olśniewającą stroną internetową. Niestety takich organizacji pseudospołecznych jest coraz więcej, skupiających osoby, których jedynym celem jest fasadowy rozgłos, żerowanie na publicznej ofiarności i chęć zapewnienia sobie łatwego źródła utrzymania.
 
 
 
 
 • pomoc finansowa

 •  

  - darowizny

   

  nasze konto:

  Alior Bank 75 2490 0005 0000 4500 7398 2092

   

  dla przelewów z zagranicy:

  Alior Bank

  IBAN: PL75249000050000450073982092

  Swift: ALBPPLPW

   

   

  - 1% podatku

   

   
   
    
   

  Jesteśmy organizacją pożytku publicznego uprawnioną do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015 - sprawdź tutaj (poz. 6125). Wystarczy tylko wpisać w odpowiednim polu rocznego zeznania podatkowego nasz numeru KRS - 0000292939, a resztą zajmie się Państwa Urząd Skarbowy.

  - 2009 był pierwszym rokiem, w którym mogliśmy zbierać 1% podatku, otrzymaliśmy wtedy 28.818,46 zł i w całości przeznaczyliśmy je na zakup działki pod budowę naszego schroniska dla bezdomnych zwierząt

  - w 2010 r. uzbieraliśmy 35.102,00 zł i wydaliśmy je na porządkowanie terenu i zakup części ogrodzenia

  - w 2011 r. otrzymaliśmy 37.000,76 zł, za co udało nam się ogrodzić działkę z 3 stron i rozpocząć budowę ogrodzenia od frontu

  - w 2012 r. uzyskaliśmy 44.280,29 zł, za co m. in. skończyliśmy budowę ogrodzenia i opłacaliśmy bieżącą działalność (m. in. koszty opieki nad 45 bezdomnymi psami i 14 kotami)

  - w 2013 r. otrzymaliśmy 33.009,35 zł, za co udało się założyć sad owocowy starych odmian, wyremontować zrujnowaną studnię, zamontować ramy bramy i furtek, kupić sztachety do ich wypełnienia oraz częściowo opłacić projekty architektoniczne, a także pokryć koszty bieżącej działalności (m. in. koszty opieki nad 97 bezdomnymi psami i 7 kotami)

  - w 2014 r. otrzymaliśmy 24.322,90 zł, za co skończyliśmy montaż bramy i furtek wejściowych, pokryto koszty bieżącej działalności (m. in. opieki nad 62 bezdomnymi psami i 23 kotami), a część kwoty została zaoszczędzona na zakup nowego samochodu, niezbędnego do działań Stowarzyszenia w terenie

   

  Dziękujemy za wsparcie i okazane zaufanie! Nasze sprawozdania z działalności tutaj.
   

  TVP 2 program Pożyteczni.pl z 22.03.2012 r. klik

   

   
  program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego

   

  - zbiórka publiczna

  Dnia 11.01.2012 r. uzyskaliśmy pozwolenie pdf na przeprowadzenie zbiórki publicznej środków finansowych na zakup samochodu do dojazdów na interwencje oraz przewozu zwierząt domowych. Zbiórka zakończyła się 15.02.2013 r., a jej całkowity wynik finansowy wyniósł 3.091,27 zł. Szczegółowe rozliczenie zbiórki publicznej pdf.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

  Ponieważ interesuje nas zakup używanego samochodu dostawczego, typu van, za ok. 30.000 zł, musimy jeszcze sporo uciułać. Dlatego każdy, kto chce nas wspomóc, może w tym celu dokonywać wpłat na nasze konto bankowe w Alior Bank S.A. nr 36 2490 0005 0000 4600 1315 3463.

   

 • pomoc materialna, m. in.:

  - budy lub materiały do ich zbudowania,
  - karma dla psów (lepiej nawet mała ilość, ale droższej i bardziej wartościowej),
  - preparaty witaminowe, leki, środki na odpchlenie i odrobaczenie,
  - środki do pielęgnacji,
  - smycze, obroże, kagańce, miski, koce, materace
 •  

   

 • wolontariusze – niezbędni do pracy ze zwierzętami, m. in. przy:

  - wyprowadzaniu psów na spacery,
  - wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych,
  - sprzątaniu boksów,
  - transporcie do weterynarza i nowych domów
 •  

 • domy tymczasowe

  – oczywiście najbardziej pożądane bezpłatne, ale możliwa jest również odpłatność z naszej strony; tzw. „tymczasy” niezbędne będą do wypełniania naszych zadań statutowych do chwili zbudowania przez nas własnego schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie w godziwych warunkach będziemy mogli umieszczać ratowane psy i koty

 • Ostatnio dodane

  25 czerwiec 2017
  25 czerwiec 2017
  03 czerwiec 2017

  Apel o adopcje

  28 sierpień 2016
  15 czerwiec 2016
  15 sierpień 2015

  Już w nowym domu

  06 wrzesień 2016
  13 grudzień 2016
  06 grudzień 2016

  Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

  Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

  statystyka