Aktualności

Konferencja SOZ na temat prawnej ochrony zwierząt w Polsce

W dniach 26-27 stycznia 2019 r. pod Poznaniem odbyła się zorganizowana przez nasze Stowarzyszenie konferencja na temat prawnej ochrony zwierząt w Polsce. Do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli 14 organizacji prozwierzęcych z całego kraju. Prelegentami byli Tadeusz Wypych z Biura Ochrony Zwierząt oraz Agnieszka Lechowicz, prezes SOZ. Omówiliśmy:
- projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa BOZ www.boz.org.pl/ucyw.htm
- projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posła K. Czabańskiego www.boz.org.pl/20190103_czabanski.pdf
- mobilne kastracje psów i kotów
- gminną opiekę nad bezdomnymi zwierzętami (w formie luźnej dyskusji na przykładach)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie.
Konferencja zakończyła się konkretnymi ustaleniami, którym wyraz damy już wkrótce. Niebawem ukaże się także materiał video ze spotkania.

Nikt w Polsce nie kastruje tylu zwierząt, co SOZ Jędrzejów

W zeszłym roku "odgrażaliśmy" się, że w 2018 roku wykastrujemy 1000 zwierząt. Teraz można powiedzieć, że nam się to udało. Otóż wykastrowaliśmy łącznie 946 zwierząt. W tym, w ramach projektu kastracji mobilnych (sterylkobus): 740 zwierząt (328 suk, 88 psów, 253 kocice, 71 kocurów),  a w ramach projektu kastracji stacjonarnych: 206 zwierząt (44 suki, 6 psów, 132 kocice, 24 kocury).

szczegóły: klik

Zbieramy fundusze na kolejne zabiegi:

❗️Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
Alior Bank 75 2490 0005 0000 4500 7398 2092

❗️Pamiętajcie o nas przy rozliczeniach ze skarbówką, zbieramy 1% podatku, KRS 0000292939.

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

Biuro Ochrony Zwierząt opublikowało projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która pozwoliłaby zlikwidować, albo przynajmniej poważnie ograniczyć, zjawisko bezdomności zwierząt w Polsce. Problem ten od lat narasta, bo w kraju funkcjonuje zbyt wiele grup/środowisk, które na bezdomności zwierząt zarabiają - hycle, przedsiębiorcy prowadzący schroniska, weterynarze, producenci karmy i akcesoriów, wreszcie same organizacje społeczne... Dlatego ustawodawca nie jest zainteresowany w poprawie jakości prawa, a raczej w jego dalszym psuciu, zresztą przy wydatnej pomocy niektórych ngo. Szczególnie, że wszelkimi kosztami, jakie generuje bezdomność zwierząt, ochoczo i bezrefleksyjnie obciążono samorządy gminne.

Sprawa nazwania lobbystki Katarzyny Śliwy-Łobacz "oszustem"

W dniu 24 sierpnia 2018 r. Agnieszka Lechowicz (prezes Stowarzyszenia Obrona Zwierząt z Jędrzejowa, pomysłodawczyni i koordynator projektu "Nadjeżdża sterylkobus - mobilna sterylizacja psów i kotów") stawiła się w Areszcie Śledczym w Kielcach, celem odbycia kary pozbawienia wolności, orzeczonej przez sąd za to, że w styczniu 2015 r., w mailu zatytułowanym "Uwaga na oszusta!", skierowanym do licznych organizacji prozwierzęcych, pomówiła lobbystkę Katarzynę Śliwę-Łobacz z Fundacji Mondo Cane stwierdzeniem, że ta jest oszustem. Razem z Agnieszką Lechowicz skazano za to samo także Jolantę Racką z Fundacji ProAnimals oraz Tadeusza Wypycha z Fundacji dla Zwierząt ARGOS. Agnieszka Lechowicz w więzieniu przebywała do dnia 21 listopada 2018 r., kiedy to Prokurator Generalny zarządził przerwę w wykonaniu jej kary do czasu ułaskawienia przez Prezydenta RP.

zdj. Jolanta Racka, Agnieszka Lechowicz i Tadeusz Wypych w dniu 24 sierpnia 2018 r. przed Aresztem Śledczym w Kielcach

Patologia działania organizacji prozwięrzęcych

Nieprzejrzystość działania, problemy z rzetelną rachunkowością i sprawozdawczością - Tadeusz Wypych z Biura Ochrony Zwierząt ujawnia kolejne patologie drążące środowisko organizacji prozwięrzęcych czytaj. Co znamienne, wzięte pod lupę stowarzyszenie nie chce lub nie potrafi odnieść się do merytorycznych zarzutów, natomiast grozi pozwem o naruszenie dóbr osobistych... Dzisiaj to już klasyczny modus operandi stosowany przez wielkie i majętne organizacje społeczne.

Ogłoszenie o zgubie

1 sierpnia 2018 r. w Łysakowie pod Lasem (gm. Jędrzejów, woj. świętokrzyskie) znaleziono błąkającą się suczkę. Wiek ok. 1-1,5 roku, mix jamnika szorstkowłosego, brak chipa, brak obroży (chociaż wyraźny ślad po niej), niewysterylizowana. Bardzo przyjazna i łagodna do ludzi i innych psów. Właściciel proszony jest o kontakt tel. 607-171-458.

Ostatnio dodane

12 luty 2019
12 luty 2019
11 luty 2019

Apel o adopcje

12 luty 2019
12 luty 2019
11 luty 2019

Już w nowym domu

18 październik 2016
18 październik 2016
19 październik 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

analytics  Google Analytics