header mask 90h

Aktualności

Kolejny sterylkobus SOZ szuka opiekuna

Sterylkobus SOZ nr 3 jest już prawie gotowy. Właściwie to brakuje tylko autoklawu Melag 23, który aktualnie jest praktycznie nie do dostania (a szkoda, bo to świetny sterylizator).
A więc pora sprzęt puścić w świat. Tym razem jednak postanowiliśmy trochę zaszaleć i spróbować czegoś nowego, czyli rozpisać konkurs na stanowisko operatora sterylkobusu. Zasady są bardzo proste i całkowicie nieobiektywne - przyczepę z wyposażeniem dostanie ta organizacja, która nam się spodoba. Naszych decyzji nie będziemy uzasadniać i nie będzie od nich żadnego odwołania.
 

Monitor BOZ

Projekt monitoringu gmin i schronisk trwa od 2006 r., natomiast strona która umożliwia zapoznanie się z liczbami i dokumentami źródłowymi (http://www.boz.org.pl/monitor) funkcjonuje od 2014 r. I dopóki działała wydawało się, że jej istnienie nikogo nie obchodzi... Tymczasem kiedy jakiś czas temu nagle zaliczyła strukturalną awarię (której nie potrafiła albo nie chciała naprawić serwerownia), wówczas z całej Polski zaczęły napływać do nas maile/telefony z pytaniami i pretensjami, dlaczego Monitor zniknął. A więc jednak dla kogoś jest ważny i przydatny...
 

Sterylkobus SOZ # 3 już na wiosnę 2024 r.

Aktualnie jesteśmy w trakcie wyposażania kolejnej sterylkobusowej przyczepy. Chcemy aby miała standard minimum jak poprzednia, a nawet wyższy. Bazujemy przy tym na naszym bogatym doświadczeniu i wiedzy wyniesionej z kastracji tysięcy zwierząt w poprzednich sterylkobusach SOZ. Dlatego już kupiliśmy lepsze stoły zabiegowe (całe ze stali nierdzewnej), silniejsze lampy operacyjne, a dotychczasowy sprzęt medyczny (koncentratory tlenu, autoklaw, pulsoksymetr, waga wet., lampa biobójcza) wzbogacimy o pompę infuzyjną do płynoterapii (czasami, np. po kastracji aborcyjnej, konieczne jest podawanie zwierzęciu kroplówki, co przy niektórych, bardziej ruchliwych pacjentach może być problematyczne). Wszystko po to, aby jeszcze bardziej podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi medycznej świadczonej w sterylkobusie oraz ułatwić i usprawnić pracę personelu.

Pomóż nam zbudować flotę sterylkobusów

Liczba nowych bezdomnych psów, którymi zajęły się gminy za publiczne pieniądze: 2018 - 90,5 tys., 2019 - 87,8 tys., 2020 - 70,3 tys., 2021 - 72 tys., 2022 - 70,5 tys.

Porażające liczby w niby cywilizowanym kraju, w XXI wieku, w środku Europy... Niezwykle liczna i silna grupa środowisk pet-biznesu (schroniska, hycle, organizacje "prozwierzęce", hodowle i pseudohodowle, producenci karmy i akcesoriów dla zwierząt domowych, również lekarze weterynarii) zarabiająca na bezdomności zwierząt, a przez to zainteresowana utrzymaniem dotychczasowego status quo w zakresie legislacji i nadpodaży psów oraz kotów. Tysiąc organizacji społecznych (w tym kilkanaście obracających milionami złotych), niezdolnych do ukrócenia tej patologii, bo w swojej masie żyjących z krzywdy i cierpienia zwierząt.

Bezdomność zwierząt w Polsce w 2022 r.

Prezentujemy wyniki naszego monitoringu bezdomności zwierząt za 2022 r. pdf
Polacy wyprodukowali w tym roku co najmniej 70,5 tys. bezdomnych psów. A przynajmniej taką liczbą zajęły się gminy za publiczne pieniądze. Koszt tego zadania to prawie 278 mln zł. Przeciętne wydatki na jednego psa w skali kraju wyniosły 3.942 zł.

Ostatnio dodane

28 kwiecień 2024
09 kwiecień 2024

Apel o adopcje

Już w nowym domu

18 październik 2016
18 październik 2016
19 październik 2016

analytics  Google Analytics