Aktualności

Rekordowy wynik akcji sterylkobusu

24 września 2017 r. we wsi Czermno (powiat konecki, woj. świętokrzyskie) wysterylizowaliśmy pięćsetne zwierzę w ramach projektu sterylizacji mobilnych. Rozpoczęliśmy 25 marca 2017 r. Podczas 18 akcji zoperowaliśmy 152 suki, 274 kocice, 15 psów i 59 kocurów (z czego 94 suk i kocic było w ciąży) oraz zachipowaliśmy 178 zwierząt.

Numerem 500 w sterylkobusie okazała się gadatliwa kotka o imieniu Kitka pochodząca z Woli Szkuckiej w gminie Fałków.

 

materiał filmowy telewizji tkn24.pl

O tym, jak Gmina Jędrzejów walczyła o 500 zł

Gmina Jędrzejów jest najbiedniejszą gminą powiatu jędrzejowskiego czytaj. Pomimo to, na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami wydaje rokrocznie kilkaset tysięcy złotych - np. w 2015 r. 416.942 zł  pdf. Mniemać by więc można, że włodarze gminy z jakiś przyczyn (może szacunku i empatii do zwierząt? a może właściwej sobie rzetelności w realizacji zadań własnych?) obowiązek ten traktują priorytetowo, a zwierzętom objętym opieką przysłowiowego ptasiego mleczka nie brakuje. Nic podobnego. Opieka jest nędzna, a koszty horrendalne. Jak to możliwe?

Ruszył projekt "Nadjeżdża sterylkobus - mobilna sterylizacja psów i kotów"

25 marca 2017 r. w Jędrzejowie miał inaugurację nasz nowy projekt sterylizacji mobilnych. Zdając sobie sprawę, że dotychczas prowadzone przez nas akcje sterylizacji nie zawsze mają szansę trafić do wszystkich potrzebujących, jesienią 2016 r. postanowiliśmy stworzyć system, który umożliwi dotarcie z zabiegami sterylizacji i kastracji tam, gdzie nie ma stacjonarnych zakładów weterynaryjnych, albo właściciele zwierząt nie posiadają możliwości logistycznych, aby zwierzę do takiego zakładu dowieźć.

Sterylizacje w 2016 r.

Zabiegi dokonane na naszych podopiecznych: 5 suk, 2 kocice, 2 psy, 4 kocury.

Akcja skierowana do mieszkańców powiatu jędrzejowskiego i gm. Chęciny zakończyła się wynikiem: 76 suk, 84 kocice, 9 psów, 21 kocurów.

W 2017 r. sterylizujemy nadal!

Jak gminy walczą z problemem bezdomności wśród zwierząt?

Ponad 2 lata pracowaliśmy w ramach projektu "Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin", poświęconemu patologicznej polityce postępowania z bezdomnymi zwierzętami w Polsce. Jego celem było prowadzenie systematycznego badania sposobów wywiązywania się wszystkich polskich gmin z zadania zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom, egzekwowanie odpowiedzialności urzędników za los bezdomnych zwierząt oraz wypracowanie modelu przejrzystego i egzekwowalnego prawa w tym zakresie. Projekt realizowany był we współpracy z Fundacją dla Zwierząt Argos, Stowarzyszeniem Ochrony Zwierząt Ekostraż i Rzeszowskim Stowarzyszeniem Ochrony Zwierząt. Wyniki naszej pracy zawarliśmy w raporcie, zawierającym również propozycje zmian w prawie. Raport dostępny jest w wersji papierowej i online.

14 maja 2016 r. uczestnicy projektu rozmawiali w audycji Radia TOK FM, próbując zobrazować przyczyny patologii postępowania z bezdomnymi zwierzętami, oraz proponując wnioski odnośnie koniecznych zmian.

Zapraszamy do wysłuchania:

Gmina Jędrzejów usypia bezdomne zwierzęta i ukrywa przyczyny eutanazji

Wszyscy wiedzą, w jaką pułapkę finansową wpadła Gmina Jędrzejów, podpisując umowę na zapewnianie opieki bezdomnym zwierzętom z hyclem Longinem Siemińskim. Liczba zwierząt koszarowanych w schronisku w Wojtyszkach zwiększa się z każdym rokiem, a znikomej ilości adopcji towarzyszą rosnące w postępie geometrycznym horrendalne koszty utrzymania - czytaj tutaj

Ostatnio dodane

18 październik 2017
18 październik 2017

Apel o adopcje

28 sierpień 2016
15 czerwiec 2016
15 sierpień 2015

Już w nowym domu

03 grudzień 2016
03 grudzień 2016
03 grudzień 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.