header mask 90h

Aktualności

Bezdomność zwierząt w Polsce w 2022 roku

Mamy pierwsze wyniki naszego monitoringu gmin za 2022 rok.
Jak dotychczas na wniosek o udostępnienie informacji publicznej w całości odpowiedziały województwa: świętokrzyskie (102 gminy), łódzkie (177 gmin) i warmińsko-mazurskie (116 gmin).
 

Oto sterylkobus SOZ nr 3!

Jak flota, to flota... Dwie przyczepy są lepsze od jednej, a trzy lepsze od dwóch. W każdym razie lepsze dla zwierząt, a już niekoniecznie dla hycli.
Pandemia, wojna, inflacja, wreszcie malejące wpływy z 1% podatku dały nam się mocno we znaki i żeby pozwolić sobie na zakup kolejnego sterylkobusu musieliśmy ciułać pieniądze aż 2 lata. A i tak wystarczyło tylko na "gołą" przyczepę - nie ma w niej stołów operacyjnych, lamp bezcieniowych i mnóstwa innych niezbędnych rzeczy. Niemniej w końcu jest!

Uwaga! Sterylkobus SOZ nr 3 tuż, tuż...

Już wkrótce odbieramy trzecią przyczepę! Jest prawie gotowa, pozostały drobne prace wykończeniowe.
Po drodze przezwyciężaliśmy wszelkiego rodzaju problemy, przede wszystkim finansowe. Otóż z powodu najpierw pandemii, a teraz wojny, kolejny rok z rzędu zanotowaliśmy spadek wpływów z ofiarności publicznej (głównie 1% podatku), a z drugiej strony sama przyczepa podrożała o 20%, na co wpłynął przede wszystkim koszt stali. Dlatego zbieranie środków na kolejny sterylkobus zajęło nam aż 2 lata. A i tak starczyło jedynie na "gołą" przyczepę... W tej chwili ciułamy na jej wyposażenie - lampy chirurgiczne, stoły operacyjne, koncentratory tlenu, autoklaw, lampy bakteriobójcze, wagę, narzędzia chirurgiczne i mnóstwo innych rzeczy. Ze wstępnego research'u wynika, że produkty te podrożały o kilkanaście do kilkuset procent. Absolutnie dramatyczny wzrost cen zanotowały stoły operacyjne (nierdzewka) - o 120%!
Po wyposażeniu przyczepy podejmiemy decyzję o miejscu jej destynacji, ale cały czas niezmiennie myślimy o wschodzie Polski, gdzie potrzeby wydają się największe.
---
Budowa floty sterylkobusów trwa.
Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
Alior Bank 75 2490 0005 0000 4500 7398 2092
1,5% podatku: KRS 0000292939

Bezdomność psów w Polsce w 2021 r.

Podsumowaliśmy dane za zeszły rok w ramach prowadzonego przez nas monitoringu gmin i schronisk. Z 2.477 polskich gmin na nasz wniosek odpowiedziało 2.472. W przypadku brakujących 5 gmin (na szczęście małych i nieistotnych z punktu widzenia ogólnych wyników projektu) podstawiliśmy ich dane za 2020 r.

Opublikowaliśmy sprawozdania SOZ za 2021 r.

Jako organizacja pożytku publicznego opublikowaliśmy nasze sprawozdania z działalności w 2021 r. Szczególnie polecamy lekturę działu II.1.1. sprawozdania merytorycznego.

Apel o adopcje

Już w nowym domu

18 październik 2016
18 październik 2016
19 październik 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

analytics  Google Analytics