header mask 90h

Aktualności

Sterylkobus SOZ # 3 już na wiosnę 2024 r.

Aktualnie jesteśmy w trakcie wyposażania kolejnej sterylkobusowej przyczepy. Chcemy aby miała standard minimum jak poprzednia, a nawet wyższy. Bazujemy przy tym na naszym bogatym doświadczeniu i wiedzy wyniesionej z kastracji tysięcy zwierząt w poprzednich sterylkobusach SOZ. Dlatego już kupiliśmy lepsze stoły zabiegowe (całe ze stali nierdzewnej), silniejsze lampy operacyjne, a dotychczasowy sprzęt medyczny (koncentratory tlenu, autoklaw, pulsoksymetr, waga wet., lampa biobójcza) wzbogacimy o pompę infuzyjną do płynoterapii (czasami, np. po kastracji aborcyjnej, konieczne jest podawanie zwierzęciu kroplówki, co przy niektórych, bardziej ruchliwych pacjentach może być problematyczne). Wszystko po to, aby jeszcze bardziej podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi medycznej świadczonej w sterylkobusie oraz ułatwić i usprawnić pracę personelu.

Pomóż nam zbudować flotę sterylkobusów

Liczba nowych bezdomnych psów, którymi zajęły się gminy za publiczne pieniądze: 2018 - 90,5 tys., 2019 - 87,8 tys., 2020 - 70,3 tys., 2021 - 72 tys., 2022 - 70,5 tys.

Porażające liczby w niby cywilizowanym kraju, w XXI wieku, w środku Europy... Niezwykle liczna i silna grupa środowisk pet-biznesu (schroniska, hycle, organizacje "prozwierzęce", hodowle i pseudohodowle, producenci karmy i akcesoriów dla zwierząt domowych, również lekarze weterynarii) zarabiająca na bezdomności zwierząt, a przez to zainteresowana utrzymaniem dotychczasowego status quo w zakresie legislacji i nadpodaży psów oraz kotów. Tysiąc organizacji społecznych (w tym kilkanaście obracających milionami złotych), niezdolnych do ukrócenia tej patologii, bo w swojej masie żyjących z krzywdy i cierpienia zwierząt.

Bezdomność zwierząt w Polsce w 2022 r.

Prezentujemy wyniki naszego monitoringu bezdomności zwierząt za 2022 r. pdf
Polacy wyprodukowali w tym roku co najmniej 70,5 tys. bezdomnych psów. A przynajmniej taką liczbą zajęły się gminy za publiczne pieniądze. Koszt tego zadania to prawie 278 mln zł. Przeciętne wydatki na jednego psa w skali kraju wyniosły 3.942 zł.

Opublikowaliśmy sprawozdania SOZ za 2022 r.

Jako organizacja pożytku publicznego opublikowaliśmy nasze sprawozdania z działalności w 2022 r. Szczególnie polecamy lekturę działu II.1.1. sprawozdania merytorycznego.

1,5% podatku - przekaż na budowę floty sterylkobusów

Przekaż 1% naszej organizacji

Projekt “PITax.pl dla OPP” we współpracy z IWOP udostępnia program PIT 2023 w PITax.pl

Oto sterylkobus SOZ nr 3!

Jak flota, to flota... Dwie przyczepy są lepsze od jednej, a trzy lepsze od dwóch. W każdym razie lepsze dla zwierząt, a już niekoniecznie dla hycli.
Pandemia, wojna, inflacja, wreszcie malejące wpływy z 1% podatku dały nam się mocno we znaki i żeby pozwolić sobie na zakup kolejnego sterylkobusu musieliśmy ciułać pieniądze aż 2 lata. A i tak wystarczyło tylko na "gołą" przyczepę - nie ma w niej stołów operacyjnych, lamp bezcieniowych i mnóstwa innych niezbędnych rzeczy. Niemniej w końcu jest!

Ostatnio dodane

Apel o adopcje

Już w nowym domu

18 October 2016
18 October 2016
19 October 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

analytics  Google Analytics