header mask 90h

Działka w Przyłęku - 2012

 
 
Bardzo szybko okazało się, że niezawodni urzędnicy nadal robią co mogą, aby utrudnić nam życie. 12 stycznia 2012 r. SKO w Kielcach już po raz trzeci uchyliło decyzję wójta pdf (tym razem ustalającą warunki zabudowy dla schroniska). Powodem uchylenia nie były jednak argumenty podjęte w odwołaniach "życzliwych" nam i naszej inicjatywie sąsiadów, ani nawet w odwołaniu naszego Stowarzyszenia. Tym razem dopatrzono się innych uchybień natury formalnej w decyzji, która wg SKO w dalszym ciągu narusza przepisy prawa. Okazuje się więc, że w polskich realiach oczekiwanie, iż urzędnik samorządowy jest w stanie, choćby nawet w trzech próbach, wydać prawidłową i zgodną z prawem decyzję, jest co najmniej infantylne i naiwne.
 
... i kolejna (już czwarta) decyzja Wójta, ustalająca warunki zabudowy pod schronisko pdf. Pozostaje czekać na odwołania niezawodnych sąsiadów.

Dziękujemy Zakładom Mechanicznym BIFAMET za nieodpłatne przekazanie płytek chodnikowych z demontażu oraz Szkółce Drzew i Krzewów Ozdobnych BÓR w Boleścicach za 197 szt. sadzonek graba pospolitego.
 
czyn społeczny w dniu 26 maja 2012 r.
kończymy układać płyty pod ogrodzeniem od strony zachodniej i sadzić żywopłot grabowy
pogłębiamy starą studnię

Znowu mamy bociana! Na razie nie założył gniazda, ale zajął platformę i przegania innych jej amatorów.
Po nieuniknionych odwołaniach sąsiadów, 10 lipca SKO w Kielcach już po raz czwarty (sic!) procedowało w sprawie warunków zabudowy dla naszego schroniska. O dziwo, tym razem decyzja wójta (przypominamy: pomyślna dla Stowarzyszenia) została przez Kolegium utrzymana w mocy pdf. Tym samym warunki zabudowy stały się prawomocne. Następny cel: zdobyć pozwolenie na budowę!

22 września nasze Stowarzyszenie i budowę w Przyłęku odwiedzili przyjaciele z Holandii - członkowie i wolontariusze fundacji prozwierzęcej Wereld Asielen Astrid Westerman i Wil Blik oraz Mirka i Marzena :)

jesienią skończyliśmy stawiać mur od frontu, a tym samym ogrodziliśmy działkę ze wszystkich stron

analytics  Google Analytics