Apel o adopcje

 

Aby nie tracić naszego cennego czasu na niepoważne oferty adopcji, informujemy, iż nie wydajemy psów na łańcuch, ani do kojca.

 

HORKA

Jest u nas od szczenięcia - wraz z szóstką rodzeństwa trafiła do nas jako 6-8 tyg. psiak, ze wsi gdzie jej bezdomna, dzika matka oszczeniła się. Psiaki zostały uratowane w ostatniej chwili, bowiem miejscowi chłopi już nosili się z zamiarem „wytrucia zarazy”.

Horka ma obecnie ok. 11 lat i wykazuje wyraźną domieszką krwi onków. Waży ok. 20 kg i ma 40 cm w kłębie. Z niewiadomych nam przyczyn przez te lata nikt nigdy nie wyraził zainteresowania adopcją Horki, pomimo że jest ładna, zdrowa i wysterylizowana. Z powodu traumatycznych przeżyć w dzieciństwie, wykazuje braki w socjalizacji, ale jest łagodna, bardzo delikatna, wręcz bojaźliwa, do człowieka podchodzi z dużą rezerwą. Jest nieśmiała i zamknięta w sobie, w sytuacji potencjalnego zagrożenia chowa się po kątach, wtula głowę w szpary. Jednak wystarczy odrobina serca, czasu i chęci do pracy z nią i Horka na pewno szybko się otworzy, ponieważ ma duży potencjał do kontaktu z człowiekiem. W stosunku do innych psów łagodna, nie wykazuje żadnej agresji, suki ignoruje, z psami bawi się. Grzeczna w samochodzie, nauczyła się chodzić na smyczy. W domu zachowuje czystość. Zostawiona sama sobie nie przejawia zapędów niszczycielskich, nie kopie dołów, nie wspina się po ogrodzeniach i nie robi podkopów.

Z uwagi na specyficzny charakter Horki i jej bojaźliwość, szukamy dla niej domu (najlepiej w bloku), w którym będzie miała stały kontakt z człowiekiem. Absolutnie nie nadaje się do budy, do domu z ogrodem, po którym będzie mogła swobodne biegać.

Odrobaczenie: tak
Odpchlenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak

Opiekunem wirtualnymi Horki jest Monika Cugowska i Michał Kantor.

Ostatnio dodane

Apel o adopcje

28 czerwiec 2009

Już w nowym domu

18 październik 2016
18 październik 2016
19 październik 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

analytics  Google Analytics