header mask 90h

Działka w Przyłęku - 2017

 

Wiosną 2017 r. uruchomiliśmy długo oczekiwany projekt sterylizacji mobilnych - więcej tutaj. Jako że jest on bardzo wymagający czasowo i finansowo (chociaż nie aż tak, jak budowa w Przyłęku), a również z powodu sczupłości naszych kadr, chwilowo zawiesiliśmy większą aktywność na działce. Bynajmniej nie oznacza to, że o niej zapomnieliśmy. Cały czas doglądamy pasieki, kosimy trawę, przycinamy żywopłot i kontynuujemy konserwację lipy. No i oczywiście sekundujemy naszym bocianom.


Stanisław i Zofia powróciły do nas w dobrym zdrowiu. Na gnieździe zaobserwowano je 1 maja. Nabranie sił po podróży, poprawianie gniazda i wysiadywanie jaj w tym roku na szczęście przebiegły bez żadnych zakłóceń. W lipcu okazało się, że Przyłękowscy nie tylko znowu doczekali się przychówku, ale nawet że są to 2 młode - Malina i Tobiaszek.


nie chwaliliśmy się jeszcze, jak pięknie rośnie nasz zagajnik brzozowy (zasadzony 2 lata temu)


żywopłot grabowy i północna część działki widziana z góry


Zakończyliśmy usuwanie skutków ubiegłorocznej nawałnicy i zabezpieczanie lipy. Cała rana drzewa została pokryta specjalnym preparatem emulsyjnym LacBalsam, który będzie pełnił rolę tzw. "sztucznej kory". Wlot pionowego szybu w pniu przykryto daszkiem - zamontowaliśmy drewniany stelaż, rodzaj więźby, do którego przymocowane zostały arkusze blachy. Rozwiązanie to pozwoli uchronić wnętrze pnia przed zamakaniem w wyniku opadów atmosferyczych.


16 listopada 2017 r. zasadziliśmy 4 kolejne klony jawory (drzewo miododajne) oraz czereśnię Kordia.

Ostatnio dodane

28 kwiecień 2024
09 kwiecień 2024

Apel o adopcje

Już w nowym domu

18 październik 2016
18 październik 2016
19 październik 2016

analytics  Google Analytics