header mask 90h

Działka w Przyłęku - 2008

 

W tym roku rozpoczęliśmy działalność na szeroką skalę i wtedy też zaczęły się pierwsze problemy.

Zwierząt potrzebujących pomocy przybywało, opiekowaliśmy się coraz większą liczbą psów (w pewnym momencie nasz stan zapsienia wynosił nawet 44 sztuki), co wiązało się z coraz większymi wydatkami i trudnościami lokalowymi. Ponadto spotykaliśmy się z narastającą niechęcią ze strony mieszkańców  Jędrzejowa, głównie sąsiadów nieruchomości (pechowo umiejscowionej w centrum miasta), na której znajdował się nasz azyl (zarzuty: psy mają czelność szczekać oraz z pewnością są agresywne i nieszczepione, co w przypadku ich ucieczki z potrójnie ogrodzonej działki rodzi zagrożenie dla... oczywiście dzieci wracających ze szkoły). Rozpoczęły się skargi do Straży Miejskiej i donosy do Urzędu Gminy, w którym naszą działalność traktowano jako z gruntu szkodliwą i siejącą niepotrzebny ferment. Wobec niechętnego nastawienia urzędników samorządowych, o żadnej współpracy nie było mowy, nie wspominając już o wsparciu finansowym czy infrastrukturalnym. Zdanie burmistrza nt budowy schroniska poznaliśmy już zimą 2008 r.

Ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, iż dalej działając w takich warunkach, na nie swojej działce i bez uregulowania statusu prawnego prowadzonego azylu, zabrniemy w końcu w ślepą uliczkę, postanowiliśmy, nie zwlekając dłużej, zacząć gromadzić środki na zakup własnej nieruchomości. Wiosną rozpoczęliśmy akcję informującą:

 

Jednocześnie rozesłaliśmy pisemne prośby o wsparcie do 62 najpoważniejszych podmiotów gospodarczych z terenu powiatu jędrzejowskiego, informując o naszych planach. Niestety, na nasz apel odpowiedziały jedynie 2 firmy, wspomagając nas łącznie kwotą 400 zł.

Następnie oficjalnie sprawdziliśmy, czy Gmina Jędrzejów byłaby skłonna współdziałać z nami przy budowie schroniska, przekazując nam na ten cel stosowną nieruchomość ze swoich zasobów pdf. Jak było do przewidzenia, do końca roku nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Ostatnio dodane

20 wrzesień 2023
16 sierpień 2023
03 lipiec 2023

Apel o adopcje

Już w nowym domu

18 październik 2016
18 październik 2016
19 październik 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

analytics  Google Analytics