header mask 90h

Sterylkobus SOZ # 3 już na wiosnę 2024 r.

Aktualnie jesteśmy w trakcie wyposażania kolejnej sterylkobusowej przyczepy. Chcemy aby miała standard minimum jak poprzednia, a nawet wyższy. Bazujemy przy tym na naszym bogatym doświadczeniu i wiedzy wyniesionej z kastracji tysięcy zwierząt w poprzednich sterylkobusach SOZ. Dlatego już kupiliśmy lepsze stoły zabiegowe (całe ze stali nierdzewnej), silniejsze lampy operacyjne, a dotychczasowy sprzęt medyczny (koncentratory tlenu, autoklaw, pulsoksymetr, waga wet., lampa biobójcza) wzbogacimy o pompę infuzyjną do płynoterapii (czasami, np. po kastracji aborcyjnej, konieczne jest podawanie zwierzęciu kroplówki, co przy niektórych, bardziej ruchliwych pacjentach może być problematyczne). Wszystko po to, aby jeszcze bardziej podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi medycznej świadczonej w sterylkobusie oraz ułatwić i usprawnić pracę personelu.

Wojna i inflacja spowodowały, że ceny wyposażenia (a szczególnie stali) poszybowały w górę i wszystko jest teraz droższe o 20-30%. Skutkiem tego na nową przyczepę musieliśmy ciułać aż 2 lata. Teraz chcielibyśmy ją w miarę sprawnie wyposażyć i przetestować jej systemy, tak aby już przyszłej wiosny mogła wyruszyć w trasę i kastrować bezdomność. Nie ma na co czekać, bo wg naszych badań w 2022 r. w Polsce przybyło 70 tys. nowych bezdomnych psów... Zgroza...
 
Pomóż nam w sensownym i efektywnym projekcie zmniejszania bezdomności zwierząt. Koszt zakupu i wyposażenia sterylkobusu wynosi aktualnie ok. 120 tys. zł. Wszystko tak zaprojektowaliśmy i wymyśliliśmy, aby była to "zabawka" praktycznie niezniszczalna i służąca wiele dziesięcioleci - ku chwale zwierząt.
 
Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
Alior Bank 75 2490 0005 0000 4500 7398 2092
1,5% podatku: KRS 0000292939

Apel o adopcje

Już w nowym domu

18 październik 2016
18 październik 2016
19 październik 2016

Bezdomne zwierzęta - monitoring gmin

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji

analytics  Google Analytics